Oddíl Loutkového divadla – Dr. Tyrš

Loutkové divadlo Dr. Tyrš Sokola Čáslav finančně podpořil :

MAS Lípa pro venkov z. s v rámci dotačního programu:

Fondu kultury a sportu na rok 2023

Ze získaných prostředků bylo spolufinancováno zpracování grafické identity divadelního souboru a pořízení stejnokroje pro představení.

Děkujeme.

Soubor DR. Tyrš uspěl se svou inscenací „O čem král nevěděl“ na postupové přehlídce amatérských loutkářů  Pražský Tajtrlík. Obdržel prestižní nominaci na festival Loutkářská Chrudim 2024

Sokolští loutkáři připravují pro rok 2024 premiéru nové pohádky – O pyšném mlynáři

Dvorky 2023: Sokolští loutkáři 2.září representovali jednotu společně s oddílem cvičení dětí na dětském odpoledni v rámci festivalu Dvorky. Poprvé již s novým logem.

V srpnu 2023 proběhlo tradiční letní kočování s loutkami společně se souborem Kašpárek Sokola Pražského. Tentokrát jsme putovali do severních Čech, kde jsme zahráli ve Starých Splavech u Doks, Hodkovičkách nad Mohelkou, Českém dubu a ve Vilémově u Rumburka v rámci městských pouťouvých slavností.

12. – 14. května 2023: Soubor Dr. Tyrš se zúčastnil a jedinečně representoval Sokol Čáslav na celostátní přehlídce loutkových souborů Přerovský Kašpárek.

Soubor Dr. Tyrše zahrál představení své hry: O čem král doma nevěděl dětem prvního stupně v ZŠ Křesetice a ZŠ Vrdy.